IFK Östersund P9 Röd
Bingolotter till Påsken!
Idag, 08:01
SILVER I FUTSAL-SM!
13 mar
Hipp, Hipp, Hurra, på vår födelsedag!
7 mar
Börja spela fotboll!
5 mar
26 feb, 11:45 0 kommentarer
Hej!
Kom ihåg! Idag, 26 feb, är sista dagen för anmälan till Storsjöcupen (se tidigare inlägg för information).
Vi har fått information att vi har fortsatta träningstider med instruktör måndagar kl 19-20 i I5-hallen, dvs samma tid och plats som tidigare.
Ha en fortsatt härlig söndag!😊
5 feb, 18:37 0 kommentarer
Hej föräldrar!
Till sommaren har vi för första gången möjlighet att vara med på Storsjöcupen!😃⚽️
Vi behöver veta senast söndag den 26 februari vilka som vill och kan vara med och spela, så att vi kan planera inför cupen och anmäla laget.
Datum: 5-8 juli
Viktigt:
Anmälan är bindande och sker som vanligt via en kallelse här i Svenska Lag.
Vi kan tyvärr inte ta med spelare som anmäler sig efter den 26 februari.
Mer information finns att läsa på Storsjöcupens hemsida: www.storsjocupen.se
Nu laddar vi för Storsjöcup!
⚽️🏃🏼♂️🏃🏻🏃🏼♂️🏃🏾🏃🏾♂️🏃🏽🏃🏽♂️
8 jan, 14:16 0 kommentarer
Hej på er och God fortsättning!✨
Vi har mellan vecka 2-8 instruktörsledd träningstid på måndagar kl 19-20 i I5-hallen. Kallelser skickas ut per automatik. Vi har ännu ingen information vilken träningstid vi får från vecka 9 och framåt, utan återkommer så snart vi fått information om det.
Vi har nya spelare i laget - varmt välkomna!
Hälsningar tränare och ledare
20 dec 2022 0 kommentarer
Hej!
Nu är det dags att swisha mig för Bingolotterna, om ni inte redan gjort det. Swisha så snart som möjligt.
Swisha till: 070-2227276 (Hanna Jennervall)
Ha en fin julvecka!
12 dec 2022 0 kommentarer
Hej igen,
Det har skett ett missförstånd från IFK angående träningstiderna denna vecka, vilket innebär att det inte blir någon träning imorgon. Bortse från kallelsen imorgon (den skickas per automatik).
Vi har ingen information ännu om det blir fler träningar innan jul och hör av oss så snart vi vet mer.
Mån 27/3
19:00-20:00 |
Träning (instruktör)
I5-hallen |